Z profilem zaufanym naprawdę warto!

Serdecznie zachęcamy!

Zapraszamy studentów, słuchaczy kolegium i uczniów szkół policealnych, którzy korzystają lub zamierzają skorzystać z dofinansowania kosztów nauki na poziomie wyższym w module II programu „Aktywny samorząd” – do uzyskania podpisu elektronicznego lub Profilu Zaufanego na platformie ePUAP i złożenia wniosku w formie elektronicznej w trakcie najbliższego naboru wniosków, który zakończy się w dniu 10 października 2019 r.

Pomożemy Państwu!

Miło nam poinformować o możliwości zwiększenia, nawet do 800 zł, dofinansowania w  formie dodatku na pokrycie kosztów kształcenia  w module II, właśnie z tytułu złożenia wniosku w formie elektronicznej, w dedykowanym systemie przygotowanym przez PFRON.

Dlaczego warto?

  • Wygoda – bezpieczny i darmowy dostęp do usług publicznych bez wychodzenia z domu
  • Oszczędność czasu – nie traci się czasu na wizyty w urzędzie, oczekiwanie w kolejce i dojazd
  • Dostęp do różnych placówek i usług administracji publicznej

Dlatego posiadanie Profilu Zaufanego jest pomocne także w procesie pobierania nauki.

To nowoczesne narzędzie dostarczania i uzyskiwania informacji w ramach wszelkich formalności i aktywności każdej osoby.

W przypadku osoby niepełnosprawnej jest niezbędnym wsparciem i ułatwieniem życia codziennego.

To coraz bardziej powszechne udogodnienie, warunek sprawnej, przyjaznej oraz nowoczesnej obsługi spraw obywatela.

To nic trudnego, a zaoszczędzi Państwu bardzo wiele czasu, tak potrzebnego na naukę!

Dzięki temu można korzystać z oferowanych przez Fundusz ułatwień związanych z uzyskaniem dofinansowania ze środków PFRON, ale także z setek innych usług on-line na wielu portalach urzędowych.

Jak to zrobić?

Można dowiedzieć się np. pod adresem:

 

 Dlaczego warto złożyć wniosek o dofinansowanie w module II w wersji elektronicznej?

  • Wprowadzenie danych do systemu SOW pozwoli w przyszłości duplikować złożony wniosek w kolejnych semestrach (lub w innych zadaniach) – już bez konieczności ponownego wprowadzania swoich danych. Będzie można załatwić wszystkie sprawy on-line, włącznie z rozliczeniem dofinansowania – bez konieczności osobistego stawiennictwa i angażowania czasu przeznaczonego na naukę!
  • Po złożeniu wniosku o dofinansowanie w formie elektronicznej w dedykowanym systemie SOW Wnioskodawcy otrzymają jednorazowy dodatek (do 800 zł). Przyznana pomoc pozwoli pokryć poniesione koszty podpisu elektronicznego, ewentualnego dojazdu celem załatwienia formalności związanych z tym podpisem lub Profilem Zaufanym. Można także zakupić np. tablet, który będzie mógł być wykorzystany nie tylko do załatwiania formalności związanych z ubieganiem się o pomoc ze środków PFRON, ale przede wszystkim do dostarczania i uzyskiwania informacji związanych z nauką, stając się wygodnym, nowoczesnym i mobilnym narzędziem pracy/edukacji studenta! Nauka będzie przyjemnością z technologią zapewniającą możliwość użytkowania zarówno w domu, akademiku, na uczelni, jak również w pociągu!
  • Przyznana pomoc nie wymaga specjalnego rozliczenia. Nie trzeba przedstawiać rachunków i faktur, – podobnie jak cały dodatek przyznawany w programie. Jedyny warunek przyznania pomocy to złożenie wniosku w formie elektronicznej w dedykowanym systemie SOW.

Zapraszamy do złożenia wniosku o dofinansowanie w formie elektronicznej

W dedykowanym systemie przygotowanym przez PFRON:
SOW – System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON
Jest dostępny pod adresem: https://sow.pfron.org.pl/

 

Źródło: http://www.pfron.org.pl

Scroll to Top
Skip to content